Parama investicijoms į žemės ūkio valdas 2023

Priemonė skirta didinti ūkių gyvybingumą ir visų tipų žemės ūkio veiklos konkurencingumą, skatinti inovacines ūkių technologijas, taip pat gerinti maisto tiekimo grandinės organizavimą, įskaitant žemės ūkio produktų perdirbimą ir tiekimą rinkai.

Remiami sektoriai: gyvulininkystė, sodininkystė, daržininkystė, uogininkystė. 

Remiama veikla:

  • žemės ūkio produktų gamyba;
  • prekinių žemės ūkio produktų (pagamintų (išaugintų) valdoje) apdorojimas (rūšiavimas, pakavimas, surinkimas ir t.t.), perdirbimas ir tiekimas rinkai arba pripažinto žemės ūkio kooperatyvo iš savo narių jų valdose pagamintų ar išaugintų žemės ūkio produktų supirkimas ir realizavimas, supirktų iš savo narių jų valdose pagamintų ar išaugintų žemės ūkio produktų perdirbimas ir iš jų pagamintų maisto ir ne maisto produktų realizavimas.

Tinkami pareiškėjai: fiziniai ir juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio veikla ir savo vardu įregistravę ūkininko ūkį ir valdą. Veikiantys ne mažiau nei metus.

Paramos dydis: 300 000€ – 600 000€

Intensyvumas: 50 – 70%

Tinkamos finansuoti išlaidos: nauja žemės ūkio technika ir įranga, nauji technologiniai įrengimai, kompiuterinė ir programinė įranga, naujos transporto priemonės, pastatų ir/ar statinių nauja statyba, rekonstravimas ar kapitalinis remontas, naujos statybinės medžiagos, infrastruktūra valdoje ir kt. 

Paraiškos renkamos:
Nuo 2023-03-01
Iki 2023-05-02